Kurumsal

Kurumsal

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya halkının fiziksel ve ruhsal sağlığını güçlendirmek ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla spor tesislerinden yararlanmalarını ve spor etkinliklerine aktif olarak katılımlarını önceliklendirmiştir. Belediyeye ait spor salonlarını işletmek; sporun her dalında ulusal ve uluslararası nitelikte teknik, eğitsel, sportif, turistik yarışmalar, festivaller, sergiler, geziler, kamplar, konferanslar, seminerler ve kurslar gibi organizasyonlar düzenlemek; araştırma ve eğitim çalışmaları yapmak öncelikli faaliyetlerimiz arasındadır.

Kurulduğu yıldan bu yana, spor tesisi işletmeciliği, ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarının düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesi konularında önemli başarılar ve tecrübeler edinmiştir. Spor Konya, sosyal yaşam kalitesinin yükseltilmesi hedefiyle tüm spor tesislerinde kent sakinlerinin çağdaş koşullarda, düzenli ve bilinçli spor yapmasına yönelik çeşitli imkânlar sunmaktadır. Ayrıca, Türk sporuna modern bir altyapı kurmak, yeni sporcular kazandırmak ve engelli sporcularımıza imkânlar sağlayabilmek için önemli adımlar atmaktadır.

Kültürden sanata, siyasetten çevreye önemli uluslararası etkinlik ve toplantılara ev sahipliği yapan Konya, 2021 İslami Olimpiyat Oyunları’nı şehrimize kazandırmıştır. Judodan güreşe, basketboldan voleybola, atletizmden bisiklete kadar birçok dalda katıldığı ve gerçekleştirdiği onlarca uluslararası organizasyon sayesinde kazandığı bilgi birikimi ve organizasyon kabiliyeti ile öne çıkan Spor Konya, ülkemizin sportif başarılarında aktif rol üstlenmekten ve sportif alanlarda verdiği ulaşılabilir hizmetlerden gurur duymaktadır.

Misyon, Vizyon ve İlkelerimiz

 

Misyonumuz: Spor sevgisini ve bilincini kazandırarak spor yapma alışkanlığını yaygınlaştırmak.

Vizyonumuz: Çağdaş ve kurumsal bir yapıda spora yaygınlık kazandırmak, şehir ve ülke genelinde spora katılımı arttırmak, ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmak.

İlkelerimiz:

• Bütüncül bakmak

• Yeniliklere açık olmak

• Öğrenme ve gelişme odaklı olmak

• Sosyal sorumluluk bilincine sahip olmak

• Kurumsal hafızayı güncel tutmak

• Paydaşlarla işbirliğini sürekli kılmak