Üyelik Hizmet Sözleşmesi
Amacı:
Bu sözleşmede Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletme’si ile sözleşmeyi okuyup kabul linkini tıklayan kişi (bundan sonra KULLANICI olarak anılacaktır) arasında aşağıda detayları açıklanan Online Uzaktan Spor Eğitim Hizmeti için imzalanmıştır.

Son KULLANICI bu hizmet sözleşmesini okuyup kabul ettikten sonra bu ürün kullanabilir ve/veya bu hizmetten yararlanabilir ve sadece bu anlaşmada geçen maddelerde belirtilmiş haklara sahiptir

Önemli! Bu hizmeti ilk defa kullanmadan önce Hizmet Sözleşmesinin tamamını dikkatle okuyunuz. Son KULLANICI bu Hizmeti ilk kullanımından veya çalıştırmasından itibaren burada geçen anlaşma koşullarından haberdar kabul edilir. Bu metni okuduğu, anladığı ve buradaki koşullarla bağlı olduğunu kabul etmiş sayılır.
Bu hükümleri kabul etmemeniz halinde hizmetten yararlanamaz, izleyemez, dersleri asenkron olarak takip edemez ve kullanamazsınız.
Hizmeti satın aldığınız yere iade ederek paranızı geri alınız. Bu koşullar dışındaki kullanım halleri telif haklarının ihlali olarak nitelendirilecektir.

Bu hizmetle ilgili tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları www.sporkonya.com.tr’ye ait olup, eserin izinsiz olarak kullanılması, çoğaltılması, yayılması, satışa sunulması ve benzeri durumlarda ilgili kişi veya kişiler hakkında hukuki ve cezai yaptırımlara başvurulacaktır.

KULLANICI Lisansı:
Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği’nin sporkonya.com.tr sitesi içindeki sunumların, yazılımların, grafik KULLANICI arabirimlerinin, seslerin ve videoların son KULLANICI tarafından aşağıda belirtilen hükümlere uygun olarak kullanılmasını şart koşar:
Lisans hakkı, son KULLANICI’ ya münhasıran eserin asenkron kullanma hakkı sağlamaktadır. "Kullanım Hakkı", ürünün kullanılmasını, çalıştırılmasını ve görüntülenmesini içermektedir. Lisans hakkı tanınan son KULLANICI eserde değişiklik yapamaz, eseri çoğaltamaz, eseri yayamaz, başkalarının kullanımına sunamaz, eserden yararlanarak yeni bir eser oluşturamaz, eserin lisans ya da kontrol özelliklerinden herhangi birini devre dışı bırakamaz.

KULLANICI Hakları:
Bu ürün sporkonya.com.tr tarafından tek bir gerçek kişi üzerine kaydedilir ve sadece o kişi tarafından kullanılabilir.
Ürün hakkında yeterli bilgiye ve sistem gereksinimlerine sahip olduğuna inanan KULLANICI, şifre ve KULLANICI adını alır ve üye olur. Şifre ve KULLANICI adının eğitimlerin başlangıç tarihinden itibaren, satın almış olduğu hizmet kapsamını almaya hak kazanmış sayılır ve aldığı süre boyunca kullanımına açılır.

Bu ürünün kullanım hakkına sahip olan kişi, kendisine verilen süre içerisinde sporkonya.com.tr internet sayfasına bağlanarak, sayfada bulunan Online Uzaktan eğitim sistemine KULLANICI için verilen KULLANICI adı ve şifre ile girer.
KULLANICI’nın kendisi için açılan asenkron eğitim materyallerini izleyebilir. Bu hizmeti başkalarının kullanımına açamaz, kiraya veremez.

Kullanım Kısıtlamaları:
Sunumlar, görseller, metinler, videolar ve konuşmaların bütün telif hakları fikri ve sınai mülkiyet hakları sporkonya.com.tr’ye aittir. KULLANICI; sunumları, görselleri, metinleri ya da konuşmaları sporkonya.com.tr’den izin almadan kullanamaz.
Ürünün toplu halde izinsiz gösterimleri veya kullanımı olduğu takdirde gösterimi yapan organizasyon, şirket veya kurum; faaliyete katılan her bir kişi için gerekli olan kullanım bedelini sporkonya.com.tr’ye ödemekle yükümlüdür. Söz konusu şifre bilgilerini veren ya da paylaşan KULLANICI doğacak olan hukuki ve cezai müeyyidelerden sorumludur.
Bu Senkron ve Asenkron Eğitimlerde veya içinden alınmış görsel malzemeyi, sunumları, sesleri, videoları ve ilgili olabilecek her türlü medyayı aynı veya alıntılanmış şekilde herhangi bir medya seklinde çoğaltmak, kopyalamak, yayınlamak ya da dağıtmak kesinlikle yasaktır. İzinsiz dağıtım yapan ya da hesap paylaşımı yapan kullanıcıların hesapları iptal edilip haklarında yasal işlem başlatılacaktır.

Sözleşmenin Kabulü:
sporkonya.com.tr üyesi olmak istiyorsanız, önce kayıt formunu doldurmanız ve sporkonya.com.tr Eğitim Sözleşmesi hükümlerine uymayı kabul ve taahhüt etmeniz gereklidir. Kararınıza göre kayıt formunun altında bulunan "sözleşmeyi okudum kabul ediyorum" seçeneğini onaylamanız ve kayıt ol butonuna basmanız kayıt işleminiz için yeterlidir.
Sözleşme Konusu:
sporkonya.com.tr’nin sözleşmeyi onaylayan üyeye internet üzerinden uzaktan spor eğitim destek kaynağı sağlamasıdır.
Sözleşme Bedeli ve Ödeme:
Sözleşme bedeli tüm vergiler dahil, sporkonya.com.tr’de yazılı olarak belirtilen paket eğitim programları ücretidir. İnternet sahifesinde gösterilen şekilde gerekli işlemin tam olarak yapılması şarttır. Bu konuda aday üye tarafından yapılabilecek hatalar nedeni ile üyelikte çıkabilecek aksaklıklardan sporkonya.com.tr sorumlu değildir. Online yapılan üyeliklerin bedelleri, ilgilinin kredi kartından kesilir. Üye İsterse Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletme’si banka hesabına sözleşme bedelini yatırarak da ödemeyi yapabilir. Sporkonya.com.tr eğitim ücretlerini indirmeye veya arttırma hakkına sahiptir. Sporkonya.com.tr seans saatlerinde değişiklik ve seans içeriğini değiştirme hakkına sahiptir. Sporkonya.com.tr adresinden yapılacak olan uzaktan spor eğitimine 16 (onaltı, 01.01.2006 tarihi öncesi) yaşının altındaki KULLANICI’lar kayıt olamayacaktır. KULLANICI’nın kendi isteği içinde veya dışında olmasına bakılmaksızın kadın seansında erkek, erkek seansında kadınların anlık dahi olsa izlemesi ve katılması kesinlikle yasaktır. Bu ve bunun gibi durumlarla karşılaşınca; eğitmen üyeyi dersten çıkarma hakkına sahiptir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalınması durumunda üye kendisi hakkında yasal işlem başlatılmasını kabul ve taahhüt eder. Sporkonya.com.tr seans gün ve saatlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

KULLANICI sadece 1 (bir) kere seans değişiklik yapma hakkına sahiptir. Değiştirmek istediği seans saatlerinin dolu olmasında durumunda, spor.konya.com.tr’nin sorumlu olmayacağını ve kendi ders saatlerine devam edeceğini kabul ve taahhüt eder.

KULLANICI Derslerin sağlıklı ve devamlı işlenebilmesi adına sporkonya.com.tr’nin görevlendirdiği Koordinatörlerin belirli aralıklarla derslere girip denetlemesini kabul ve taahhüt eder.

KULLANICI üye olurken girmiş olduğu yaş,  VKİ (Vücut Kitle İndeksi, Boy-kilo oranı) bilgilerini doğruluğunu kabul ve taahhüt eder. Yanlış veya eksik girilen bilgiler sonunda oluşacak olan karışıklık, seansların doluluğu ve maddi kayıplardan sporkonya.com.tr’nin saorumlu olmayacağını kabul eder.

KULLANICI diyetisyen ile görüşme esnasında verilecek olan beslenme programında herhangi bir yiyecek, içecek veya karışıma karşı alerjisi olması ve belirtmemesi durumunda sporkonya.com.tr’nin sorumlu olmayacağını kabul eder ve taahhüt eder.

KULLANICI eğitim bitiminden sonra fiziksel olarak herhangi bir ilerleme kaydedemesi durumunda sporkonya.com.tr’nin sorumlu olmacağını kabul ve taahhüt eder.

KULLANICI eğitime girdiği bilgisayar, tablet telefon veya internet alt yapısı ile alakalı görüntü kalitesi, hızı vb. durumlarda sporkonya.com.tr’nin sorumlu olmayacağını kabul ve taahhüt eder.

Ücret Ödeme Yükümlülüğü:

Online Spor Eğitimi Hizmetinin ücreti 3 aylık KDV DAHİL 50 TL’dir. Tek seferde 50TL kredi kartı veya banka havalesi şeklinde peşin olarak ödenecektir.

 


Özel Hükümler:
a) Üye, sözleşme kapsamında kullanıcı adı olarak ve şifre belirler. KULLANICI adı her üyenin kendi TC Kimlik numarası olarak sistem tarafından otomatik olarak tanımlanır. KULLANCI şifrenin seçimi, korunması tamamıyla üyenin sorumluluğundadır. Şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifresini yanlış giren üye, şifremi unuttum bölümünden kendi e-mail adresine ya da kayıtlı olan telefon numarasına şifresinin gönderilmesini sağlayabilir. Şifrenin seçimi ve korunması tamamıyla KULLANICI’nın sorumluluğundadır. Şifrenin üçüncü bir şahısla paylaşılması yasaktır. Sporkonya.com.tr şifresini yanlış kullananlardan veya üçüncü şahısları ile paylaşımdan dolayı doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir.
b) KULLANICI’nın üyeliği gerektiren servislere bağlanabilmesi için KULLANICI adını ve şifresini doğru girmesi gereklidir. Bu işlem üye girişi yapmak şeklinde tanımlanır. Üyenin faydalanacağı servisler, bedelini ödediği servislere bağlı olarak giriş yaptıktan sonra üyeye gösterilecektir.
c) KULLANICI olma kişiseldir. Başkasına devredilemez ve kullandırılamaz.
d) KULLANICI, sporkonya.com.tr hizmetlerinden yararlandığı sırada, kayıt formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin gerekli olduğu (şifre unutma gibi) durumlarda bilginin hatalı veya eksik olmasından doğacak zararlardan dolayı sorumluluğun kendisine ait olduğunu, bu hallerde üyeliğinin sona erebileceğini kabul eder. Üyeliğin devamı sürecinde sporkonya.com.tr tarafından istenilen gerekli bilgiler KULLANICI tarafından eksiksiz ve doğru olarak sporkonya.com.tr’ye vermekle yükümlüdür. KULLANICI bilgilerinde ki adres, telefon vb. gibi her türlü değişikliklerde sporkonya.com.tr’ye bilgi vermek zorundadır.
e) KULLANICI, sporkonya.com.tr tarafından verilen servislerin ve yazılımların fikri ve sınai mülkiyet haklarının sporkonya.com.tr’ye ait olduğunu, bu yazılımları, dokümanları ya da servisleri hiçbir şekilde izinsiz çoğaltıp dağıtmayacağını, yayınlamayacağını, pazarlamayacağını kabul ve taahhüt eder.
f) KULLANICI verilerinin, sporkonya.com.tr ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunması nedeni ile meydana gelebilecek zararlardan ötürü sporkonya.com.tr’nin sorumlu olmayacağını kabul eder.
g) KULLANICI kurallara aykırı davrandığı takdirde sporkonya.com.tr’nin gerekli müdahalelerde bulunma, üyeyi servis dışına çıkarma ve üyeliğe son verme hakkına sahip olduğunu kabul eder.
h) KULLANICI, hizmetin kullanımı ile ilgili internetten kaynaklanan sorunlardan sporkonya.com.tr’nin sorumlu tutmayacağını kabul eder.
i) KULLANICI site geneline zarar verecek veya sporkonya.com.tr’yi başka sitelerle davalık duruma getirecek zarar verici iş ve eylemlerde bulunmayacağını taahhüt eder. Bulunulduğu takdirde bundan doğacak zararlardan sorumlu olacaktır.
j) KULLANICI fikri ve sinai hukuka giren ve fikri ve sınai mülkiyet hakları sporkonya.com.tr’yi ve canlı yapılacak olan video dersleri satın aldıktan sonra 27.11.2014 Tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. Maddesinin ‘’ğ’’ bendi ‘’Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.’’ Bakımından tüketicinin “CAYMA HAKKI BULUNMADIĞINI” DÜZENLEMEKTEDİR. Bu sebeple Eğitim Alan Kurum tarafından verilen hizmet ve ürünlerin Bahse konu Yönetmeliğin 15/ğ maddesi kapsamında olduğunu ve bu sebeple cayma hakkı bulunmadığını peşinen kabul ve beyan eder.

k) KULLANICI sporkonya.com.tr sitesine üye olduktan sonra 3 (üç) gün içerisinde ödeme yapmadığı taktirde sporkonya.com.tr üyelik fesih hakkına sahiptir.
l) KULLANICI, uzaktan eğitim almaya başlamadan önce yukarıda bulunan Spor İzin Belgesi kısmını okuyup onayladıktan sonra, faaliyetler esnasında şahsıyla alakalı meydana gelebilecek zararlardan ötürü sporkonya.com.tr’nin sorumlu olmayacağını kabul eder.
m) Bu eğitimde yer almayan fakat eğitime katılınacak ortamda var olan risklere ilişkin eğitim yüz yüze eğitimde verilmiş sayılır. KULLANICI, böyle bir durumda meydana gelebilecek zararlardan ötürü sporkonya.com.tr’nin sorumlu olmayacağını kabul eder.

n) KULLANICI sporkonya.com.tr’nin spor eğitimi sırasında kullanılacak olan hediye malzemeleri sporkonya.com.tr’nin belirlediği yerlerden alacağını kabul ve taahhüt eder.

o) KULLANICI’ya sporkonya.com.tr tarafından hediye olarak gönderilen, Uzaktan Eğitim esnasında kullanılacak malzemeler 1 (bir) defaya mahsus verilecek ve gönderilecektir. KULLANICI hediyesini aldıktan sonra diğer dönemlerde de kayıt yaptırdığı takdirde hediye alamayacağını kabul ve taahhüt eder.

Sözleşme Süresi:

İş bu sözleşme 05.07.2021 tarihinde başlar 01.10.2021 tarihinde biter. 

MÜCBİR SEBEP:

 

Aşağıdaki sebeplerden herhangi biri dolayısıyla taraflar, işbu Sözleşme ahkamını tamamen veya kısmen yerine getiremediği taktirde bu aykırılıktan sorumlu tutulmayacaktır.

Herhangi bir yetkili makamın emir ve talebi dolayısıyla veya harp, muhasemat, dahili kargaşalık, düşman harekatı, sabotaj, grev, lokavt, işçi veya memur ihtilafları, internet ve sair iletişim hatlarındaki uzun süreli kesintiler (7 (yedi) gün), yangın da dahil her türlü tabii ve semai afetlerden dolayı veya akreditif açılmaması, BDDK, BTK ve ilgili sair kurumların faaliyeti engelleyici karar ve eylemleri, ve bunun gibi hükümetçe konacak bilcümle tahdidat ile kendi ihtiyarında olmayan sair sebeplerden dolayı stok, istihsal, imal, sevk, nakil, ithal ve tevziden kısmen veya tamamen mahrum kalması, Kanunen veya teamülen mücbir sebep sayılan diğer bilcümle hallerin gerçekleşmesi.

Mücbir sebebin üç (3) aydan fazla sürmesi halinde, taraflardan herhangi biri karşı tarafa yazılı bir bildirim göndererek (fesih tarihine kadar işbu sözleşmeden kaynaklanan alacak ve borçlara dair haklar saklı kalmak kaydıyla) sözleşme’yi hemen feshedebilir.

    Herhangi bir sağlık sebebinden dolayı eğitime katılamayacak olan üyelerimiz doktor raporu ile başvuru yaptıkları takdirde üyelikleri iptal edilebilecektir. Doktor raporu olmaksızın üyelik iptali için başvuru yapan üyelerimizin üyelikleri hiçbir şekilde iptal edilmeyecektir. 

 

 

 

SPOR İZİN BELGESİ

www.sporkonya.com.tr internet adresinden yapılacak olan uzaktan eğitim faaliyetlerine sağlık yönünden katılmama engel bir durumum yoktur. Faaliyetler esnasında şahsımla ilgili doğacak her türlü sorumluluğu kabul ediyorum. (01.12.2012 tarihli 28484 sayılı resmi gazete yönetmenlikler 17. Maddesi a bendine (Sağlık yönünden beden eğitimi ve spor faaliyeti yapılmasına engel bir halinin bulunmadığına dair yazılı beyan) istinaden.

HAMİLE PİLATESİ

KULLANICI’lar  Sporkonya.com.tr’nin düzenlemiş olduğu Uzaktan Hamile Pilates Eğitimi’ne Doktor İzni ile katılabilirler. Doktor izni olmaksızın katılan KULLANICI’lar herhangi bir sebepten ötürü sağlık veya fiziksel sorun yaşadığı taktirde sporkonya.com.tr’nin sorumlu olmayacağını kabul eder. (Uzmanlar tarafından gebelikten 14 hafta önce ve 32 hafta sonrası için önerilmemektedir.)

 

Uygulanacak Hükümler:
Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler ve bu sözleşmede hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları uygulanacaktır.
Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri:
İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Konya Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.
Copyright © 2021 sporkonya.com.tr | Tüm hakları saklıdır.
Bu Hizmet Sözleşmesi ya da online eğitim programlarıyla ilgili herhangi bir konuda bilgi almak için bilgi@sporkonya.com.tr eposta adresine eposta gönderebilirsiniz.