Konya halkının fiziksel ve ruhsal sağlığını güçlendirmek ve yeteneklerini geliştirmek için spor tesislerinden yaralanmalarını, spor etkinliklerine aktif olarak katılımlarını öncelemiştir.
     Konya Büyükşehir Belediyesi’ne  ait spor salonlarını işletmek; sporun her dalında ulusal ve uluslararası nitelikte; teknik, eğitsel, sportif, turistik yarışmalar, festival, sergi, gezi, kamp, konferans, seminer, kurs gibi organizasyonlar düzenlemek; araştırma ve eğitim çalışmaları yapmak öncelikli faaliyetleri arasındadır. Kurulduğu yıldan bu yana spor tesisi işletmeciliği, ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarının düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesi konularında önemli başarılar ve tecrübeler edinmiştir. Spor Konya, sosyal yaşam kalitesinin yükseltilmesi hedefiyle tüm spor tesislerinde kent sakinlerinin çağdaş koşullarda, düzenli ve bilinçli spor yapmasına yönelik çeşitli imkânlar sunmaktadır. Ayrıca Türk sporuna modern bir alt yapı kurmak, yeni sporcular kazandırmak ve engelli sporcularımıza imkânlar sağlayabilmek için önemli adımlar atmaktadır. Kültürden sanata, siyasetten çevreye önemli uluslararası etkinlik ve toplantıya ev sahipliği yapan Konya, 2021 İslami Olimpiyat Oyunları’nı şehrimize kazandıracaktır. Judodan güreşe, basketboldan voleybola, atletizmden bisiklete, farklı bir çok dalda katıldığı ve gerçekleştirdiği onlarca uluslararası organizasyon sayesinde kazandığı bilgi birikimi ve organizasyon kabiliyeti ile öne çıkan Spor Konya, ülkemizin sportif başarılarında aktif rol üstlenmekten ve sportif alanlarda verdiği ulaşılabilir hizmetlerden gurur duymaktadır.


MİSYON, VİZYON ve İLKELERİMİZ


Misyonumuz
Spor sevgisini ve bilincini kazandırarak spor yapma alışkanlığını yaygınlaştırmak.


Vizyonumuz

Çağdaş ve kurumsal bir yapıda Spora yaygınlık kazandırmak, Şehir ve Ülke genelinde spora katılımı arttırmak, Ulusal ve Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmak.


İlkelerimiz
  • Bütüncül bakmak
  • Yeniliklere açık olmak
  • Öğrenme ve gelişme odaklı olmak
  • Sosyal sorumluluk bilincine sahip olmak
  • Kurumsal hafızayı güncel tutmak
  • Paydaşlarla işbirliğini sürekli kılmak