Spor Konya Uzaktan Eğitim Bilgilendirme Toplantısı

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle online spor eğitimlerimiz uzaktan eğitimle interaktif olarak verilecektir. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Alper Oral ve Spor Şube Müdürü Malik Külahçı, uzaktan eğitim koordinasyon ekibi ve eğitimde görev alacak eğitmenler ile Mevlana Kültür Merkezinde bir araya geldi.


Görev alacak eğitmenlere yönelik bilgilendirme sunumu yapılarak işleyiş hakkında detaylara değinildi. Spor eğitimleri 11 kişilik sınıflarda Hamile pilatesi sınıfları ise 6 kişilik sınıflar şeklinde yapılacağı belirlendi.


  • Öğrencilerin ders saatlerinde değişiklik yapılmayacaktır. Kayıt olduğu seans hangisi ise o seansta derse katılmaya devam edecektir.
  • Ders süreleri 40 dk olacaktır.
  • Ders giriş/çıkış saatlerine dikkat edilecektir.
  • Dersler kayıt edilmeyecektir.
  • Her kurs için öğrenci WhatsApp grupları oluşturulacaktır. 
  • Ders işleyiş ve kurs süresince yapılacak tüm bilgilendirmeler bu gruplar üzerinden yapılacaktır.


Materyaller:

Ders içi materyaller hediye olarak verilecektir. Bu materyaller: Pilates topu, direnç bandı, pilates minderidir. Öğrenciler kayıt olurken belirledikleri merkezlerden kimlik kartlarıyla  temin edebileceklerdir. Konya dışı kayıt olan öğrenciler ise mail adresimize (bilgi@sporkonya.com.tr) açık adreslerini gönderdikleri takdirde karşı ödemeli olarak hediyeleri gönderilecektir.


Derslerin İşlenişi:

Dersler www.sporkonya.com.tr adresinden giriş yapılarak web sitesi üzerinden yapılacaktır. Herhangi bir program indirme zorunluluğu olmayacaktır. Öğrenciler kayıt olurken belirledikleri şifre ile ve TC Kimlik numaralarıyla giriş yapabileceklerdir.