Parkur Konya nedir!

Günümüzde özel yetenek sınavlarına ilgi artış göstermektedir. Özel yetenek sınavları, koordinasyon parkuru, kondisyon testi, çabukluk ve dayanıklılık testlerinden oluşmaktadır. Özel yetenek sınavları, yeteneğine güvenen kişilerin bu yeteneklerini  mesleğe dönüştürmeleri için bir fırsat teşkil etmektedir. Çeşitli meslek gruplarına yönelik yapılan özel yetenek sınavlarında başarılı olabilmek için her sınavda olduğu gibi yetenek sınavları içinde hazırlık yapılması gerekmektedir.

Projemiz kapsamında Beden Eğitimi Ve Spor Yüksek Okullarının ve ya Spor Bilimleri Fakültelerinin, beden eğitimi ve spor öğretmenliği, antrenörlük eğitimi, spor yöneticiliği ve rekreasyon yönetimi bölümlerinin özel yetenek sınavlarına kişilerin hazırlanması amaçlanmıştır. Aynı zamanda  spor lisesi, polislik, bekçilik ve askeri okullara yönelik sınav hazırlığı  planlamalarımızda proje kapsamında yer almaktadır.

Projemiz  Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu  ve Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu Spor Salonlarında faaliyetlere başlamıştır. İlerleyen süreçte Karatay başta olmak üzere taşra ilçelerimizde de salonlar açılması planlanmaktadır.

Pakur Konya' ya  https://basvuru.konya.bel.tr/sporparkur/index.php adresinden ulaşabilirsiniz.